Македонска премиера на новата Porsche Panamera

Порше Македонија ја прошири својата понуда и ја претстави пред македонската јавност најлуксузната спортска лимузина во светот, новата Porsche Panamera за време на четиринаесетото издание на Модната Недела - Skopje Fashion Week. Најголемиот модел настан во земјата се одржа од 29 до 31 октомври, во новиот Хотел Marriott во Скопје, каде што македонските дизајнери ги претставија своите нови креации за сезоната есен - зима 2016/2017 година.